Įspūdinga Lietuvos studentų rinktinės įvarčių fiesta LSFL dvidešimtmečio turnyro pusfinalyje

Dvidešimtmetį švenčianti Lietuvos studentų futbolo lyga šiai sukakčiai pažymėti surengė tarptautinį keturių komandų turnyrą, kuriame kelialapius į finalą iškovojo Lietuvos studentų rinktinė bei Ukrainos čempionas – Ternopolio pedagoginis universitetas.

Ukrainiečiai pusfinalyje 2:0 nugalėjo „Žalgirio B“ pagrindu sudarytą Vilniaus miesto moksleivių rinktinę. Nuo rungtynių pradžios iniciatyvą perėmę ukrainiečiai visiškai užvaldė aikštės vidurį bei nuolat grasino Gaudento Ralio ginamiems vartams.

Pirmasis įvartis krito po standartinės situacijos įpusėjus pirmajam kėliniui. Netrukus G.Ralys neutralizavo varžovų bandymą realizuoti 11 metrų baudinį. Po pertraukos ukrainiečių persvara buvo dar didesnė, tačiau sunkiai dirbdami gynyboje jaunieji lietuviai varžovams leido įmušti tik vieną įvartį.

Antrajame pusfinalyje, nepaisant nesėkmingos pradžios, puikų pasirodymą surengė Lietuvos studentų rinktinė. Sužaidus vos minutę, rusų atstovai jau pirmavo, tačiau per likusią rungtynių dalį lietuvių persvara nekėlė abejonių ir jie laimėjo 7:2.

Itin aktyvus buvo dešinysis lietuvių kraštas, iš kur kamuoliais buvo maitinami puolamosios grandies žaidėjai. Keli geri šansai liko neišnaudoti, o tada iš maždaug dešimties metrų Mantas Rusys varžovų vartininkui nepaliko šansų. M.Rusys šioje dvikovoje vėliau pasižymėjo dar du kartus.

Neprabėgus nei minutei po išlyginamojo įvarčio, dar viena graži lietuvių ataka baigėsi užtikrintu Kildro Kavaliuko smūgiu bei įvarčiu.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė įvarčiais. Į K.Kavaliuko įvartį varžovai atsakė fantastišku Dmitrijaus Fokino smūgiu iš toli, o nuo tada Lietuvos rinktinės persvara tapo tokia milžiniška, kad varžovai reguliariai buvo priversti traukti kamuolį iš tinklo.

Iš pradžių iš arti pasižymėjo M.Rusys, tada savojo šanso nepaleido po keitimo pasirodęs Liutauras Rimkus, vienuolikos metrų baudinį realizavo M.Rusys ir tašką smūgiu galva padėjo Emanuelis Puzakinas.

Finalai Vilniaus Sportimos manieže bus žaidžiami ketvirtadienį. 11:00 valandą mažajame finale susitiks Vilniaus miesto moksleivių rinktinė ir Kaliningrado studentai, o 12:40 – finalas kartu su Lietuvos studentų rinktine bei Ternopolio pedagoginiu universitetu.