Lietuvos studentų rinktinei ukrainiečių pamokos

Lietuvos studentų futbolo lygos dvidešimtmečiui paminėti skirtame turnyre Lietuvos studentų rinktinė 0:5 finale pralaimėjo Ukrainos čempionams Ternopolio pedagoginio universiteto studentams.

Ukrainiečiai iniciatyvą perėmė nuo pat dvikovos pradžios ir jei ne puikus vartininko Ernesto Černiavskio žaidimas, pirmasis įvartis būtų kritęs pirmosiomis minutėmis. Vis tik, viena proga po kitos leido ukraniečiams įrodyti savo jėgą. Per pirmąjį kėlinį jie įmušė tris įvarčius, po pertraukos pridėjo dar du. Lietuviai pora galimybių turėjo tik dvikovai besibaigiant, kai rungtynių ir tuo pačiu turnyro nugalėtojas jau nekėlė abejonių.

„Toks mūsų lygis. Nelabai daugiau yra ką komentuoti“, – sakė Lietuvos studentų rinktinę treniruojantis Rimantas Turskis.

Lietuvos rinktinei turnyre atstovavo: Ernestas Černiavskij (VGTU), Arnas Česaitis (VU), Jonas Ulberkis (LSU), Emanuelis Puzakinas (VU), Paulius Lotužys (KU), Edvinas Mickevičius (KTU), Arminas Čivilis (VGTU), Martynas Vasiliauskas (LSU), Deividas Šešplaukis (ŠU), Kildras Kavaliukas (ŠU), Mantas Rusys (LSU), Deividas Maciulis (VU), Ignas Prieskenis (VDU), Martynas Turskis (VDU), Liutauras Rimkus (VU), Deividas Malžinskas (VU), Gustas Baliutavičius (ŠU). Treneriai: Rimantas Turskis (VU), Gintaras Grigonis (KTU), Rytis Alūzas (ŠU).

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju išrinktas pusfinalyje tris įvarčius sumušęs Mantas Rusys. Ukrainiečių gretose tokio pat prizo nusipelnė per dvi dienas net keturis įvarčius sumušęs Jurijus Zastaviackij.

Mažajame finale „Žalgirio B“ komandos pagrindu sudaryta Vilniaus miesto moksleivių rinktinė 2:3 nusileido Kaliningrado studentų rinktinei. Po įvartį vilniečiams pelnė Mykolas Stankevičius ir Meinardas Mikulėnas, o geriausiu komandos turnyro žaidėju pripažintas Adomas Ankudinovas.