LSFL savaitė: VU ir KU triumfas bei nukeltos rungtynės

Lietuvos studentų lygos ketvirtajame ture sužaistos dvejos rungtynės. Vilniaus universiteto rinktinė išvykoje 5:0 nugalėjo Vytauto Didžiojo universiteto komandą, o Klaipėdos universiteto studentai 2:0 įrodė pranašumą prieš Lietuvos sporto universitetą. Trečiosios turo rungtynėse dėl įtarimų COVID-19 nukeltos vėlesniam laikui.

LSU – KU 0:2

Įvarčiai: D.Matihinas, I.Venckus

Aktyviai rungtynes pradėję Lietuvos sporto universiteto futbolininkai neatsilaikė. Nepaisant to, kad rungtynių pradžioje kauniečiai turėjo tiek teritorinę, tiek žaidybinę persvarą, ji nieko nedavė. Įskaitant ir epizodą, kai kamuolys pataikė į virpstą.

Sužaidus pusvalandį, po perdavimo iš krašto į baudos aikštelę Denisas Matihinas pasiuntė kamuolį į vartus. Nuo tos akimirkos žaidimas pasikeitė. Klaipėdiečiai perėmė iniciatyvą ir būtent jie kontroliavo rungtynių eigą.

Likus žaisti maždaug dvidešimčiai minučių, po dar vieno skerso perdavimo iš krašto į baudos aikštelę pasižymėjo Ignas Venckus. Dviejų įvarčių persvarą lygos naujokams pavyko išsaugoti iki susitikimo pabaigos. Visiškai pelnyta KU pergalė.

„Išskyrus tas pirmas minutes, įsivažiavome ir kontroliavome žaidimą. Geriau palaikėme kamuolį, sugebėjome greitai išeiti į atakas. Manau, kad laimėjome pelnytai“, – sakė KU žaidžiantysis treneris Martynas Vėlyvis.

VDU – VU 0:5.

Įvarčiai: J.Dėlkus 2, A.Valukonis 2, P.Kalimavičius

Nepaisant tokio didelio galutinio skirtumo, komandų lygis rungtynėse toks didelis nebuvo. Apskritai, iki pertraukos VDU metė rimtą iššūkį naujiesiems lygos lyderiams, tačiau klaidos jiems kainavo praleistus įvarčius.

„Nors po pirmojo kėlinio pirmavome 2:0, tačiau atvirai sakau, tokios persvaros mes nenusipelnėme. Iki pertraukos rungtynėse žaidė dvi lygios komandos. Tiesa, po pertraukos mūsų dominavimas jau nekėlė jokių klausimų“, – sakė VU treneris Rimantas Turskis.

Pirmasis įvartis krito sužaidus pusvalandį. Vienas aktyviausių dvikovos žaidėjų Joris Dėlkus užtikrintai realizavo sukurtą progą. Dar po keturių minučių Augustas Valukonis skirtumą padvigubino.

„Norėčiau pasidžiaugti Jorio žaidimu. Galvojant apie ateitį, labai smagu turėti pirmakursių, kurie daro įtaką žaidimui. Taip pat galėčiau išskirti užtikrintą Deivido Malžinsko ar Povilo Kalimavičiaus pasirodymą. O jeigu kalbėtumėm apie antrąjį kėlinį, tai galima vardinti visą komandą“, – sakė R.Turskis.

Vieną po kitos progas kūrę vilniečiai persvarą antrajame kėlinyje padidino sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių. Pasižymėjo tas pats J.Dėlkus. Kaip ir pirmajame kėlinyje, prireikė vos kelių minučių, kad A.Valukonis pasektų J.Dėlkaus pavyzdžiu ir skirtumą dar labiau padidintų. Paskutinysis įvartis krito pačioje dvikovos pabaigoje.

Iškovoję pergalę, Vilniaus universiteto futbolininkai turnyro lentelėje pakilo į pirmąją vietą.

Kitą antradienį bus žaidžiamos penktojo turo rungtynės, kuriomis bus užbaigtas pirmasis ratas. Antradienį 20:20 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto – Klaipėdos universiteto rungtynės „Lietuvos futbolas“ youtube kanale bus transliuojamos tiesiogiai.