Startuoja antrasis LSFL ratas

Lietuvos studentų futbolo lygoje šiandien startuoja antrasis ratas. Pirmieji savo rungtynes žais VGTU ir VDU/ŠA studentai, kurie jau šįvakar 20:30 žengs į LFF aikštę Vilniuje.

Tačiau prieš prasidedant antrajam ratui, norime šiek tiek aiškiau pristatyti būsimą LSFL antrąjį ratą, komandų nuotaikas ir lūkesčius.

Šio sezono Lietuvos Studentų Lygoje varžosi septynios komandos ir po pirmojo rato (šešių rungtynių) užtikrintai pirmauja Šiaulių Universitetas, turintis 16 taškų ir šiame sezone nepatyręs pralaimėjimo.

Jam įkandin bando lipti KTU studentai, turėdami 13 taškų. Trečią vietą užima VU (9 tšk.), po 7 taškus turi VDU/ŠA ir LSU studentai, šešti su 5 taškais yra VGTU studentai ir kol kas paskutinėje vietoje su 1 tašku rikiuojasi VDU studentai.

Visgi, antrasis ratas turėtų būti tikrai intriguojantis. Studentų lygoje komandų sudėtys nuolatos keičiasi, o tai visuomet įneša naujų vėjų ir dalinai išlygina komandų jėgas.

Nenustebkite, kad, kaip ir praėjusiais metais, čempionų likimas paaiškės tik paskutiniame ture. To tikriausiai galima tikėtis ir šias metais, nors Šiaulių Universitetas stengsis tą intrigą pašalinti kaip įmanoma greičiau. Apie dabartinių lyderių ir kitų komandų tikslus skaitykite žemiau.

 

Šiaulių Universitetas (ŠU)

 „Pasibaigus pirmajam LSFL ratui su ŠU komanda esame pirmoje vietoje ir tai negali netenkinti. Prieš antrojo rato pradžią nuotaikos dviprasmiškos: esame labai patenkinti, bet tuo pačiu prisimename ir praėjusio sezono antrąjį ratą, kuomet iš pirmos vietos nukritome į paskutinę“, – iš praėjusio sezono klaidų stengsis pasimokyti ŠU komandos treneris Rytis Alūzas.

„Dauguma komandos narių sezonui ruošėsi su savo klubais, sportavome tik su tais, kurių klubai dar nebuvo pradėję pasiruošimo. Siekiame išlaikyti visą komandos sudėtį, kuri buvo ir sėkmingai susiklosčiusiame pirmajame rate, bet kyla problemų, nes ne vienas starto sudėties žaidėjas pakeitė klubą ir neaišku ar galės padėti mūsų komandai“, – su dažniausiai atsirandančia problema studentų lygoje susidūrė ir dabartiniai lyderiai.

Visgi, R. Alūzas galvoja tik apie čempionų titulą, o pagrindiniais savo komandos konkurentais mato tris ekipas: „Ko gero, pagrindiniai mūsų varžovai kovoje dėl aukščiausiųjų vietų bus KTU, VU ir LSU, todėl rungtynėms su šiais varžovais skirsime ypatingą dėmesį, bet nenuvertiname ir kitų varžovų“.

Užbaigdamas ŠU treneris visoms komandoms palinkėjo geros ir intriguojančios likusio sezono dalies.

„Praėjęs sezonas parodė, jog prognozuoti studentų lygoje yra ypač sudėtinga, nes intrigos čia niekada netrūksta, o komandos sudėtys daugiau ar mažiau nuolat keičiasi. Linkiu visiems gražaus futbolo, gausių žiūrovų ir optimalių rezultatų“, – pridūrė R. Alūzas.

 

KTU

Kauno Technologijos Universiteto komanda yra antroje vietoje, bet komandos treneris Gintaras Grigonis atskleidė, kad KTU komanda gan netikėtai prarado kelis labai svarbius savo gynėjus, todėl būtent gynyba prieš antrąjį ratą bus gerokai susilpnėjusi.

„Netikėtumų studentų lygoje būna į valias. Turėjome tokį ne itin malonų atvejį tiek man, tiek komandai. Du pagrindiniai mūsų gynėjai išvažiavo į „Erasmus“ programą Graikijoje. Tylėjo, tylėjo ir gan netikėtai pranešė tokią žinią“, – guodėsi G. Grigonis.

„Daugiau kažko tokio blogo neįvyko, ruošėmės, treniravomės ir laukiame antrojo rato. Žinoma, gaila, kad netekome du dviejų gynėjų, kadangi dar kitas potencialus vidurio gynėjas susilaužė ranką, todėl gynyboje tikrai ne pyragai“, – tęsė KTU treneris.

Apie šio sezono tikslus ir čempionato intrigą G. Grigonis sakė: „Mūsų tikslas aiškus – užimti prizinę vietą. Jei jais netapsime, čempionatas mums bus nepavykęs. Tikiu, kad įmanoma įkąsti ir patiems ŠU vyrukams, o viskas iš tikro priklausys nuo to, kokius žaidėjus kiekvienos komandos turės rungtynėse. Tai tikriausiai bus pagrindinis faktorius, kas lems rezultatus, bet, spėčiau, kad intriga išliks iki pat sezono pabaigos. Tiek ŠU, tiek VU ir, norėčiau pabrėžti LSU, komandos tikrai nebus lengvas riešutėlis. Manau, kad jei LSU turės visą savo sąstatą, tai bus labai grėsmingas varžovas. Iš tikro, čia nėra silpnų komandų ar aiškių autsaiderių, todėl intrigos tikrai galime laukti“.

 

Vilniaus Universitetas (VU)

 VU treneris Rimantas Turskis prieš antrojo rato pradžią dideliu optimizmu netryško. Legendinis žaidėjas liko kiek nusivylęs studentų parodytų noru, o gal labiau nenoru žaisti bei pirmenybės teikimą Sekmadienio futbolo lygai, o ne studentų batalijoms.

„Pasiruošimas antrajam ratui toks šiaip sau. Neturime pakankamai žaidėjų, o kiti žaidžia savo klubuose ar eina rungtyniauti į kažkokias tai sekmadienio futbolo lygas. Anksčiau turėdavome 15-20 žaidėjų ir pasiruošimas būdavo planuotas, o dabar viskas chaotiškai, todėl pasigirti tikrai neturime kuo“, – sakė R. Turskis, kuris taip pat užsiminė, kad didelių pakeitimų sudėtyje nebus.

„Man liūdna, kad į studentų sportą Lietuvoje žiūrima pro pirštus nors, mano nuomone, tokioje šalyje požiūris į studentų sportą turėtų būti išskirtinis. Savo šalyje neturime profesionalų, ta vadinama A lyga, tarptautiniu mastu yra niekinė, juokinga, o būtent studentų futbolas turėtų būti terpė, kur jaunimas galėtų parodyti ką gali ir moka. Tačiau pas mus į studentus nežiūrima“, – nedidelę tiradą paleido R. Turskis.

Visgi, VU treneris galvoja, kad galbūt didelis jo noras laimėti užves ir jo studentus antrajame rate kovoti dėl aukščiausių vietų.

„Visada stengiamės ir norime laimėti. Mano, kaip trenerio, ambicijos yra net didesnės nei studentų. Turbūt aš labiau noriu laimėti kiekvienas rungtynes ir stengtis užimti pirmą vietą, bet dabartinis jaunimas tokių ambicijų neturi. Galbūt man pavyks juos užvesti. 7 taškai nuo pirmaujančios ŠU nėra tiek daug. Prisimenant pirmas rungtynes su jais, mes patys buvome gan arti pergalės, bet praleidome įvartį paskutinę minutę ir pralaimėjome. Visgi, manau, kad tą deficitą panaikinti įmanoma, bet ne viskas priklausys nuo mūsų“, – pridūrė R. Turskis, kuris po to dar kartą pasikartojo dėl studentų teikiamų prioritetų SFL’ui, o ne LSFL’ui.

 

VDU/ŠA

 Ketvirtoje vietoje esanti VDU/ŠA komanda antrajam ratui ruošėsi salėje, todėl jiems dar reikės laiko, kad priprastų žaisti ant vejos.

Komandos treneris Donatas Gražulis jau nemano, kad VDU/ŠA ekipa dar gali kovoti dėl titulo, tačiau lengvų taškų kitoms komandos nežada.

„Nuotaikos vidutinės. Esame turnyrinės lentelės viduryje, tai vidutiniškai ir jaučiamės. Turbūt jau nepretenduosime į čempionų titulą, todėl galbūt prieš antrąjį ratą pasikeitė ir komandos tikslai, o tiksliau – konkrečių tikslų nekeliame ir tiesiog norime garbingai sužaisti antrojo rato rungtynes“, – kalbėjo D. Gražulis, kurio komandai, kaip atskiram vienetui, šis LSFL čempionatas gali būti paskutinis.

„Turime kelis naujus žaidėjus, dar keli žaisti jau negalės, bet iš esmės didelių permainų komandos sudėtyje prieš antrąjį ratą nebus. Galiu tik pabrėžti, kad neturėsime „Erasmus“ programos studentų“, – apie pokyčius sudėtyje užsiminė D. Gražulis.

Pats VDU/ŠA treneris mano, kad antrasis ratas bus intriguojantis ir čempionas dar tikrai nėra aiškus.

„ŠU ekipa yra kiek atitrūkusį, bet KTU dar turėtų parodyti nagus. Jei Šiaulių ekipoje bus pokyčių, intriga tikrai gali būti ir dėl pirmos vietos. Kalbant apie trečią poziciją, tai dėl jos, manau, kovos VU, VGTU ir LSU studentai“, – pridūrė D. Gražulis.

 

LSU

Daug komandų įvardina LSU ekipą kaip tą, kuri gali nustebinti. Bet norint tai padaryti, LSU turės stengsis surinkti pačią stipriausią įmanomą sudėtį, o to padaryti ne visada pavyksta.

Visgi komandos treneris Tomas Miliauskas yra nusiteikęs gan optimistiškai, nors su sunkumais susidurti tenka ir jam.

„Pirmasis ratas mums nesusiklostė kaip tikėjomės, tad nuotaikos buvo dviprasmės, tačiau pirmojo rato pabaiga parodė, kad komandai esant vieningai ir nusiteikus kovai, galime pasiekti labai daug“, – teigė T. Miliauskas.

„Pasiruošimas antrajam ratui buvo ganėtinai sudėtingas, trūko treniruočių, susidūrėme su traumomis, dar neaišku kaip pavyks komunikuoti su žaidėjų komandų vadovais, jog išleistų studentus atstovauti universitetui ir tai gali mums pakišti koją“, – toliau kalbėjo LSU treneris.

Strategas atskleidė ir teigiamų naujienų apie komandos sudėties pokyčius: „Pasikeitimų komandos sudėtyje bus, ir jie manau bus komandai į naudą. Į komandos sudėtį sugrįš keletas vyresnio kurso studentų ir keletas pirmakursių, kurie dėl traumų ar laiko stokos, negalėjo atstovauti mūsų komandai. Dėl to antrajam ratui keliame tik aukščiausius tikslus, kovosime dėl kiekvienos pergalės ir sezono gale matysime kaip mums sekėsi“

„Antrasis ratas bus tikrai įdomus, kovingas ir nenuspėjamas, Studentų lygoje rezultatus spėti gana sudėtinga, kiekviena komanda gali nugalėti ar atimti taškus iš kitos. Intriga dėl medalių dalybų išliks iki paskutinių turų ir galbūt, kaip ir pernai, vietas universitetai išsidalins tik po paskutiniųjų rungtynių“, – prognozavo T. Milauskas, kurio ekipa kol kas užima penktą vietą.

 

VGTU

VGTU ekipa, kaip ir VDU/ŠA komanda, savo pasiruošimą antrajam ratui turėjo salėje. Pirmoje salės lygoje žaidusi Vilniaus Gedimimo Technikos Universiteto komanda lauke turėjo vos dvi treniruotes, todėl komandos treneris Giedrius Barevičius pripažįsta, kad jiems tų treniruočių gali būti per mažai, todėl įsivažiuoti į antrąjį ratą gali prireikti kiek daugiau laiko.

„Tik baigėme žaisti salės lygoje, todėl pasiruošimo praktiškai nebuvo. Turėjome vos dvi normalesnės treniruotes lauke, todėl apie pasiruošimą nereiktų net kalbėti“, – sakė G. Barevičius, kurio sudėtį išretino ir rimtos traumos. Keli VGTU nariai dėl kryžminių raiščių traumos šiame sezone jau daugiau nežais.

„Manau, kad bandysime labiau įkąsti lyderiams, bet abejoju ar pavyks pakovoti dėl medalių. Esame priešpaskutiniai ir jei neturėtume tiek daug traumuotų žaidėjų, galbūt galėtume sau kelti tikslus kovoti dėl prizinės vietos, bet dabar tai padaryti būtų labai sunku. Neturime optimalios sudėties, bet ir su savo turimais resursais stengsimės atimti taškų iš visų ekipų“, – užbaigė G. Barevičius, kuris taip pat pabrėžė, kad intrigą šiame čempionate galiausiai lems turima komandų sudėtis rungtynėms.

 

VDU

Vieną tašką po pirmojo rato turinti VDU ekipa antrajame rate stengsis tai kardinaliai pakeisti. Sezono pertraukos metu VDU sulaukė nemažo pastiprinimo. Iš Aleksandro Stulginskio Universiteto prie jų prisijungė pajėgūs žaidėjai. Taip pat buvo pasistiprinta dar keliais futbolininkais, todėl VDU treneris Mantas Gintalas per antrąjį ratą nori gerokai papildyti savo taškų kraitį.

„Pasiruošimo gal ir nebuvo tiek daug, kiek norėtųsi. Mūsų sudėtis pasikeitė beveik 50 %, todėl susižaidimui reikėtų daugiau treniruočių. Visgi labai smagu, kad turime naujų žaidėjų ir šiame rate norime geresnių rezultatų, išsikapstyti iš paskutinės vietos ir būti kuo aukščiau“, – sakė M. Gintalas.

„Jaučiamės pastiprėję, konkurencija komandoje išaugo, todėl ir tikslus sau keliame aukštesnius. Su kiekviena komanda stengsimės žaisti lyg finalo rungtynes, nes mums dabar kiekvienas taškas yra svarbus“, – pridūrė M. Gintalas.

„Spėčiau, kad ŠU ekipa ir toliau išliks favoritais, o mes gal ir turėsime autsaiderių statusą, bet tai mums padės įkąsti kitoms komandoms ir atimti taškų“, – užbaigė VDU treneris.

Leave a Reply